İstanbul’un En İyi Meyhanesi

İstanbul’un En İyi Meyhanesi

Meyhaneler hayatımızın önemli bir yerine sahip mekanlardan bir tanesidir. Mezeleri ve içkileriyle meyhaneler günümüzde pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Peki, İstanbul’un en iyi meyhanesi hangisidir?

İstanbul’un en iyi meyhanesi hangisidir? Son zamanlarda özel günleri kutlamak için pek çok kişi meyhaneleri tercih ediyor. Özellikle yeni nesil meyhane anlayışının gelmesiyle beraber bu mekanlar daha fazla kişiye hizmet vermeye başladı. Meyhane kültürü sahip olduğu atmosferi ile oldukça beğeniliyor. Özel günleri sevdiklerinizle kutlamak isterseniz meyhaneleri tercih edebilirsiniz.

Kökleri uzun yıllara dayanan, nostaljik meyhaneler son yıllarda değişim göstermeye başladı. Sunum ve çeşitlilik konusunda da meyhaneler artık geniş seçenekler sunuyor. İstanbul meyhaneleri listemize göz atarak aradığınız eğlenceyi en iyi şekilde yaşayabilirsiniz.

Asmalı Cavit

İstanbul’da meyhane kültürünün simge isimlerinden bir tanesi Asmalı Cavit’tir. Pek çok kişinin tercih ettiği Asmalı Cavit’in ortamı sizlere aidiyet hissi yaşatıyor. Mekan ferah yapısı ile sizleri hiçbir şekilde sıkmıyor. Servis çalışanları hiçbir şekilde müşterileri rahatsız etmiyor. Fava, topik ve patlıcan ezmesi en sevilen mezelerinden bir tanesidir. Uygun fiyatları ile dikkat çeken mekan her yaştan kesime hitap ediyor.

Safa Meyhanesi

1948’de kurulan Safa Meyhanesi yıllardır mezeleri ve ambiyansı ile İstanbulluların gözdesi olmaya devam ediyor. Yıllardır meyhane ruhunu başarılı bir şekilde sürdüren mekan Fatih’te yer alıyor. 19. yüzyıl sonlarında inşa edilen yerinde hizmet veren Safa meyhanesinde tarihe şahit olabilirsiniz. Gösterişli kapısından girdiğiniz andan itibaren ortama ayak uyduruyorsunuz.

Küçük Kulüp

Modern meyhane kültürünü bizlere sunan Küçük Kulüp pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başardı. Nişantaşı’nda, bulunan Küçük Kulüp de modern bir meyhane kültürünü sizlerle buluşturuyor. Beyaz örtülü masaları ve özel dekorasyonu ile sade bir güzelliği bizlere sunuyor. Humus, Girit ezmesi ve köpoğlu en sevilen mezeleridir. Mekan mezeleri konusunda müşterilerinden tam not alıyor.

Mythos Haydarpaşa

Egelilerin meyhane kültürünü bilmeyen yoktur. İstanbul’da Ege ruhunu yaşamak isterseniz Haydarpaşa Garı’nda yer alan Mythos meyhanesini ziyaret edebilirsiniz. Çeşme’den getirilen deniz ürünleri Mytos’ta sızma zeytinyağı birleşiyor Yerli ahtapot ve yerli kalamar ağızlarınızda enfes bir tat bırakıyor.

İnciraltı Meyhanesi

İnciraltı meyhanesi de en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesidir. Meyhanede canlı müzik bulunmuyor. Alttan gelen Türk sanat müziği ve eski pop şarkıları eşliğinde dostlarınızla sohbet ediyorsunuz. Zengin menüsü ile hizmet veren meyhane klasik meze ve ara sıcakları ile beraber dünya mutfaklarından da lezzetler sunuyor.

Hane Kadıköy

Kadıköy günümüzde en popüler ilçelerden bir tanesidir. Kadıköy’de son derece samimi bir ortam yakalamayı başaran bu mekan modern yapısı ile adından söz ettiriyor. Meyhanenin özellikle bahçe bölümü oldukça seviliyor.

Burgazada Barba Yani Restaurant

Burgazada’nın doğal yapısı her insanın içini açıyor. 1982’den bu yana hizmet veren Barba Yani restoran meyhane kültürünün en seçkin örneklerini sizlere sunuyor. Lakerda, midye pilaki ve kaya koruğu en sevilen mezelerinden bir tanesidir.

Barba Vasilis Rum Meyhanesi

Barba Vasilis, tarihi otel Hotel Troya Balat’ın en alt katında hizmet veriyor. Haliç manzarasını bu meyhaneden doyasıya izleyebilirsiniz. Barba Vasilis pek çok kişiye hitap eden mekanlardan biri olmayı başarmış. Beğendili kalamar ve çıtır karides en sevilen mezelerinden bir tanesidir.

Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

Meyhaneler kendine has yapısıyla öne çıkar. Balık Pazarı’nda yer alan Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi kültürüyle sizleri mest ediyor. Beyoğlu ruhundan vazgeçemeyenler bu mekanı tercih edebilir. Paçanga böreği ve mantarlı kaşarlı çoban kavurma en sevilen mezelerinden bir tanesidir. İstanbul’un en iyi meyhanelerine göz atarak muhteşem zamanlar geçirebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir